Posts

Jeść bardziej zdrowo!

W postaci żywienia Nordic Diet 2.0 Produkty regionalne i naturalne są w menu - gwarancja dla zdrowego życia?

nordic_diet_aufmacher

Nordic Diet 2.0 jest formą żywienia być spożywane w świadomym regionalny i naturalne, jak to możliwe żywności ©
plainpicture.com

Nordic dieta jest często źle rozumiane jako diety, ale jest to raczej forma odżywiania być spożywane w świadomym regionalny i naturalne, jak to możliwe żywności. Punktem kulminacyjnym: Regionalne i świeżej żywności są zbierane bez opóźnienia dostawy w optymalnej dojrzałości i dlatego zawiera wszystkie ważne składniki odżywcze i zdrowe. Początkowo pojęcie pochodzi z krajów skandynawskich z ich produktów takich jak ryby, kapusta, dzikich ziół, grzybów i jagód. Dietetyka Dagmar von Cramm przekłada ten skandynawski formę żywienia dla nas język niemiecki - w Nordic Diet 2.0. Skupiamy się tutaj dieta z żywności, które rosną w Niemczech, takie jak rzepak, kapusta, marchew i jabłka i wiśnie.

początki 

Skandynawski Nordic Dieta ma Pioneer: diety śródziemnomorskiej. Stwierdzono, że ludzie, którzy jedzą głównie śródziemnomorskiej, która jest bogata w owoce i warzywa, oliwa z oliwek, trochę mięsa, sporo ryb i owoców morza, bez cukru i tylko umiarkowanie zbóż, zachować zdrowie, a tym samym dłużej żyć dłużej. Problem z tym: Produkty dojrzewać w regionie Morza Śródziemnego. Trzeba transportować je drogie tylko do innych krajów, są one zbierane niedojrzałe i stracić przez długi czas transportu oprócz innych składników odżywczych. 

Ponadto, regionalne zwyczaje żywieniowe mogą podnieść trudną burtę. "Ludzie w krajach skandynawskich iw Niemczech są wśród tych, dla których chleb odgrywa ważną rolę - dlatego pizza i makaron z kuchni włoskiej odbyły ryb, owoców i warzyw naturalnie zintegrowanych ponieważ na jej nabytej wiedzy, więc klusek i makaronu, anknüpften"Konkluduje Dagmar von Cramm. "To jest oczywiście niewłaściwy sposób"Mówi.

Więc naukowcy połączyli siły w Kopenhadze z miejscowym górnym gastronomii i koncepcji śródziemnomorskiej przeniesiony do Nordic: zamiast oliwy z oliwek, olej rzepakowy jest używany zamiast warzyw owocowych (takich jak pomidory i papryka) kapusta i warzywa korzeniowe (takie jak kapusta i marchew), jabłek i gruszek zamiast mandarynki i pomarańcze. "jest zawsze w centrum odpustu"Mówi ekspert żywienia. "Można jeść tyle, ile chcesz. Tu nie chodzi o liczenie kalorii. Produkty powinny być tylko wszystkim regionalnym i możliwe naturalne." Aby zaspokoić pragnienie zbóż, ekspert diety teraz, a następnie zaleca kawałek razowego chleba.

Wpływ na zdrowie

Ponadto uznano tu pozytywny wpływ na zdrowie:

 • W oleju rzepakowym i tłuste ryby, takie jak łosoś i śledź zatrzymany omega-6 i omega-3 kwasów, zmniejszając poziom lipidów we krwi jest poprawiona - zmniejszenie choroby układu sercowo-naczyniowego.
 • W tej formy żywienia będziesz pełen mniej kalorii, co oznacza, uzyskać zdrowsze wagi.
 • Prawdopodobieństwo zmniejsza nowotwór. Postać żywienia jest bardzo bogata w przeciwutleniacze (na przykład, w kapuście i jagody), który może chronić przed rakiem lub hamują ich rozwój.

Integracja w życiu codziennym

W rzeczywistości, można żyć w Niemczech i prawie taka sama zasada można od razu uruchomić z powodu żywności, które rosną w Skandynawii, są podobne do regionalnych produktów spożywczych w Niemczech.

Musisz żyć tylko po tych trzech zasad:

pierwszy    Jeść głównie plant-!

 • Dobre, z wyjątkiem ryb, takich jak łosoś, śledź i makrela, a także karpi, sumów i pstrąga
 • Jeśli mięso, to ze względu na pasz zielonych, który stanowi mięsa wolnego zasięgiem przez omega-3 kwasów tłuszczowych w tłuszczu zawartego w mięsie.
 • bez kiełbasy, jeśli to możliwe - jest to złe dla poziomu lipidów we krwi.
 • bez cukru i białej mąki. Jeśli ziarna, a następnie razowy, jest bardzo bogate w błonnik.
 • produkty mleczne w postaci o niskiej zawartości tłuszczu

drugi    Jeść głównie oryginalne jedzenie!

 • Owoce i warzywa powinny być spożywane świeże lub starannie przygotowane.

trzeci    Użyj odpowiedniego tłuszczu!

 • Olej rzepakowy jest bogaty w zdrowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwasy omega-3 i omega-6
 • Margaryny (poniżej niezdrowe, tłuszcz nasycony) zamiast masła (wiele szkodliwych nasyconych kwasów tłuszczowych)

A teraz: Baw się stara!
Dagmar von Cramm ma na następujących stronach kilka dań przykładowe dla Ciebie:


 • Łosoś z grilla marchew puree

 • Chrupiące warzywo gratin z szynką

 • Buchweizenblini z sałatką z buraków i chrzanu śmietany

 • makaron kapusta z Kräuterei

 • Wiosna kurczaka z Roggenbruschetta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3